Choď na obsah Choď na menu
 


Európska mačka

12. 7. 2009

V 80. rokoch sa začali objavovať prvé chovateľské stanice, ktoré sa zaoberali chovaním tohto plemena. Najväčšia základňa bola vo Fínsku, odkiaľ sa doviezlo niekoľko kvalitných jedincov.

Hlavá má byť dosť veľká, má byť dobre vyvinutá a vytvárať dojem guľatosti, ale musí byť viac dlhšia ako širšia. Čelo a lebka je ľahko zaguľatená, brada silná. Nos je rovný, stredne dlhý a rovnomerne široký po celej dĺžke.Uši stredne veľké, ľahko zaguľatené na špičkách. Môžu mať chumáčiky chlpov. Oči sú guľaté, otvorené, ďaleko od seba a ľahko šikmo posadené. Farba musí byť čistá a jasná. Je povolená zelená alebo jantárová, modrá a tiež nerovnaká, čo znamená, že jedno oko modré, druhé zelené alebo jantárové.

Telo je robustné, silné, svalnaté, nesmie byť krátke a zavalité. Krk je stredne dlhý a svalnatý. Hrudný kôš je guľatý a dobre vyvinutý. Nohy sú pevné a veľmi silné, stredne vysoké, rovnomerne sa zužujúce k pevným a guľatým labkám. Chvost je stredne dlhý, dostatočne silný v nasadení, rovnomerne sa zužuje do zaguľatenej špičky.

Kúpili by ste si práve takúto cicku?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.