Choď na obsah Choď na menu
 


Mainská mývalia mačka

12. 7. 2009

Mainská mývalia mačka je najstarším a jedným z najpočetnejších amerických plemien. Plemeno vzniklo pravdepodobne krížením mohutných amerických mačiek, ktoré žili na farmách Nového Anglicka a Mainu a dlhosrstých mačiek z Európy, ktoré sa plavili s námorníkmi.

Mainské mývalie mačky sú veľmi priateľské a dobre naladené, hravé a prítulné. Chovajú sa kamarátsky k ľuďom, iným mačkám a dokonca i v komunikácii so psom zvyčajne nedochádza k problémom. Vďaka svojej veľkej prispôsobivosti sa cítia doma ako v panelovom byte, tak i v dome so záhradou. Ak chováme toto plemeno výlučne v byte, musíme sa mačke postarať o dostatok príležitostí na hranie a zaobstarať dobrý strom na šplhanie. Mainské mývalie mačky sú veľmi hravé a zvedavé, vždy skontrolujú prinesený nákup a každý nový predmet v domácnosti dôkladne prebádajú.

Hlava je strednej veľkosti s hranatými obrysmi. Oči sú veľké, jasné, posadené ďaleko od seba, mierne oválne, ale nie mandľového tvaru. Sú posadené mierne šikmo. Je povolená akákoľvek farba očí.  Uši sú veľké, široké v nasadení, mierne sa zbiehajú ku špičkám. Veľmi žiadané sú rysie štetinky na špičke ucha. Chumáčiky chlpov v ušných lalokoch presahujú cez vonkajší okraj uší von.

Chceli by ste Takúto mačku?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.