Choď na obsah Choď na menu
 


Nórska lesná mačka

12. 7. 2009

Nórska lesná mačka je mohutne stavaná mačka s polodlhou srsťou,  ktorá pozostáva z dvoch vrstiev, charakteristickým huňatým chvostom, a golierom okolo krku, ktorý sa mačke plne vyvinie až v dospelosti, podobne ako celá jej srsť, nakoľko toto plemeno dospieva až okolo druhého roku života. Nórske legendy túto mačku opisujú ako tajuplné a očarujúce stvorenie, pričom sa o nej často zvykne hovoriť ako o nórskom národnom plemene, ba priam poklade.

Je to veľké plemeno, dosť podobné plemenu mainská mývalia mačka, pričom hlavné rozlišovacie znaky medzi týmito dvomi plemenami sú, že nórska lesná mačka má rovný profil bez naznačenia stopu, pričom u "mainky" sa vyžaduje jemne konkávne prehnutý profil a rozdiely sú aj v tvare očí, ktoré má mať "nórka" oválne a posadené mierne šikmo a "mainka" mierne oválne, pôsobiace okrúhlym dojmom.

Nórska lesná mačka má ideálnu povahu. Je to mačka s otvoreným srdcom, ktorá vie okolo seba rozdávať pozitívnu energiu a lásku. Toto plemeno sa veľmi dobre znáša s inými mačkami, so psami, s rozumnými deťmi a samozrejme s ľuďmi všetkých vekových kategórií. Nie je problém mať ju v byte, práveže ušľachtilé mačky, ktoré sú dôverčivé k človeku a potrebujú jeho starostlivosť, je vhodné držať iba vnútri, pretože na rušnej ulici číha na nich mnoho nástrah.

V prvom rade, ako každá mačka, potrebuje zodpovedného a milujúceho majiteľa, ktorý bude rozumieť jej povahe a bude ochotný jej dopriať dostatok lásky, pohladení, dobrého papaníčka a venovania sa jej. 

Obrazek

 


 

Obrazek

 


 

Obrazek

 


 

Obrazek

 
 


Obrazek


 

Aký máš názor na túto mačku?

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nórska lesná mačka

(kikulik, 17. 9. 2012 20:16)

ja si myslím že táto mačka je najvhodnejšia mačka do domácnosti...
ja ju mám doma a ona sa najradšej dáva česať a má rada keď sa s ňou dakto mazne. :D
teraz v auguste mala malé mačiatka.
má štyri...
ak by ste dakdo chceli tak mi napíšte na kikulllik81@centrum.sk

PS: dúfam že si nájdu dobrý domov... :)))))))